browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Technologia

Dlaczego Internet wolno chodzi? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny

Dlaczego Internet wolno chodzi? Sprawdź, jakie mogą być przyczyny

Masz wrażenie, że Twoje łącze działa coraz wolniej? Jeśli codziennie korzystasz z Internetu i jest on m.in. narzędziem Twojej pracy, na pewno połączenie niskiej jakości może dawać Ci się we znaki. Dowiedz się, czym może być spowodowane spowolnienie łącza!

Jakie są przyczyny wolno działającego łącza?

Internet to bardzo ważne medium dla współczesnych ludzi. Jest on nie tylko nieodzownym elementem pracy, lecz także stanowi źródło rozrywki dla całej rodziny. Szybkie i sprawne łącze bywa niezbędne również dla uczniów i studentów, którzy mogą poszerzać swoje horyzonty i wiedzę dzięki dostępowi do sieci. Czy od pewnego czasu zauważasz, że strony internetowe wczytują się o wiele dłużej niż zwykle? Przyczyną tego stanu może być jeden z poniższych czynników.

1. Niepoprawne umiejscowienie routera

Większość użytkowników Internetu korzysta z Wi-Fi. Aby działało dobrze, niezwykle ważne jest odpowiednie umiejscowienie modemu. Im mniej przeszkód na swojej drodze napotka sygnał, tym połączenie routera z urządzeniami będzie lepsze. Dlatego tak ważne jest wyeliminowanie wszelkich przeszkód, jak: ściany, szafki czy inne elementy mieszkania. Najlepiej modem umieszczać w niezabudowanej szafce, w centralnym punkcie domu, ok. 1-2 m nad ziemią.

2. Niesprawne sprzęty

Przyczyną spadku prędkości Internetu może być również niesprawny sprzęt. Mowa tutaj o uszkodzeniu routera lub usterce kabla sieciowego. Jeśli zauważysz, że z Twoim łączem jest coś nie tak, upewnij się, że router działa poprawnie (czasami wystarczy go zresetować), a kabel nie został złamany bądź przebity.

3. Szkodliwe oprogramowanie

Każde urządzenie, które ma dostęp do sieci, może być narażone na infekcję szkodliwym oprogramowaniem. Jeśli dojdzie do zakażenia danego sprzętu, może odbić się to na szybkości łącza. Warto zatem stosować program antywirusowy, aby ustrzec się przed atakami hakerskimi.

4. Zasięg Wi-Fi

Przyczyną wolnego łącza może być także niewystarczająca moc sygnału routera. Nierzadko jeden router nie jest w stanie zapewnić dobrego łącza w całym domu. Wówczas można zdecydować się na wzmacniacz sygnału bądź ustawienie drugiego routera w innej części budynku.

5. Dostawca Internetu

Łącze może być także wolniejsze przez to, że wybraliśmy usługi internetowe niskiej jakości. W takim przypadku warto zastanowić się nad zmianą dostawcy. Najlepiej inwestować w Internet światłowodowy. To rozwiązanie dedykowane osobom, które potrzebują niezawodnego połączenia. Na takie usługi w atrakcyjnych cenach można liczyć w INEAŚwiatłowód symetryczny od tego dostawcy gwarantuje taką samą prędkość wysyłania i pobierania danych, co przekłada się na doskonałe wrażenia z użytkowania sieci. INEA światłowóddostępny jest w trzech opcjach: 300 Mb/s, 600 Mb/s oraz 1 Gb/s. Dzięki temu każdy może dobrać Internet światłowodowy do własnych potrzeb.

Przyczyny wolnego Internetu mogą być różne. Warto jednak zainwestować w łącze najwyższej jakości, takie jak INEA światłowód. Dzięki temu zyskamy nie tylko niezawodne połączenie, lecz także atrakcyjne usługi dodatkowe, jak chociażby Pakiet Bezpieczeństwa INEA SAFE, który pomoże nam ustrzec się przed złośliwym oprogramowaniem.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij