browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Biznes i finanse

Faktoring online – usługa idealna dla Twojego biznesu

Faktoring online – usługa idealna dla Twojego biznesu

Prowadzenie działalności gospodarczej wiąże się nierozerwalnie z zawieraniem umów, realizowaniem transakcji z kontrahentami i ponoszeniem kosztów. Każda wystawiona faktura niesie za sobą obietnicę zarobku, ale pomiędzy jej wystawieniem, a otrzymaniem środków może minąć naprawdę dużo czasu – zwłaszcza, jeżeli oferujesz klientom odroczoną płatność. Nie musisz jednak czekać, aż kontrahent zdecyduje się spłacić zobowiązanie. Skorzystaj z faktoringu, a pieniądze będziesz mieć zawsze pod ręką!

Kiedy warto skorzystać z faktoringu?

Faktoring jest usługą skierowaną jedynie do przedsiębiorców. Szczególnie chętnie korzystają z niej te firmy, które regularnie prowadzą interesy ze stałymi klientami i wystawiają im faktury z odroczoną płatnością. Takie przedsiębiorstwa są szczególnie narażone na powstawanie zatorów płatniczych, czyli sytuacji, w których mają problem ze spłatą swoich zobowiązań, jednak nie ze względu na własną opieszałość czy zaniedbania, a dlatego, że oczekują na spłatę zobowiązań ze strony kontrahentów.

Szczególnie dotyczy to firm działających w branży transportowej, budowlanej oraz w handlu – to właśnie tam najczęściej pojawiają się zatory płatnicze, a terminy płatności bywają przekraczane. 

Jak działa faktoring?

Faktoring online to usługa, w ramach której firma faktoringowa skupuje faktury wystawione przez przedsiębiorców i jeszcze nieopłacone. Jeżeli więc dokonałeś sprzedaży i wystawiłeś dokument z – załóżmy – 30-dniowym terminem płatności, możesz zgłosić taką fakturę do finansowania, a pieniądze otrzymać w dwie godziny zamiast czekać do przyszłego miesiąca. Co więcej, skorzystanie z faktoringu wiąże się z otrzymaniem dostępu do odnawialnego limitu faktoringowego – jest to kwota, którą możesz wydawać na finansowanie faktur. Gdy sfinansujesz fakturę, Twój odbiorca otrzymuje informację o tym, że zmienił się numer rachunku do zapłaty – kwotę należną z faktury spłaci bezpośrednio na rachunek faktora.

Jak skorzystać z faktoringu – krok po kroku

  1. Zanim skorzystasz z faktoringu, upewnij się, że posiadasz faktury do sfinansowania (np. z odroczonym terminem płatności). Termin płatności faktury nie może być krótszy niż 7 dni. 
  2. Złóż wniosek online na stronie pragmago.pl – dodaj informacje na temat Twojej firmy oraz dane kontrahentów, których faktury chcesz finansować.
  3. Odbierz telefon od Opiekuna Klienta – możesz mu zadać pytania, które Cię nurtują – a następnie przejrzyj warunki umowy, jakie Ci zaproponujemy.
  4. Podpisz umowę – możesz to zrobić za pomocą podpisu elektronicznego, za pośrednictwem platformy Autenti lub tradycyjnie. Jeżeli wolisz tę ostatnią opcję, wskaż Opiekunowi czas i miejsce – przyślemy na miejsce kuriera z umową.
  5. Od momentu podpisania umowy otrzymujesz dostęp do Strefy Klienta i do odnawialnego limitu faktoringowego. W Strefie Klienta możesz zarządzać odbiorcami faktur – dodawać nowych i usuwać tych, z którymi nie prowadzisz już interesów.
  6. Od tej pory wystarczy, że zaimportujesz do Strefy Klienta plik z fakturą – w ten sposób zgłosisz dokument do finansowania, a pieniądze otrzymasz w kilka chwil!

Jeżeli nie chcesz od początku wiązać się umową z faktorem, możesz skorzystać z finansowania pojedynczych faktur. To wariant faktoringu, w którym możesz finansować faktury jednorazowo lub od czasu do czasu. Wystarczy, że do wniosku dołączysz plik z fakturą, a otrzymasz dostęp do Strefy Klienta i limit faktoringowy.

Zaletą faktoringu, na którą warto zwrócić uwagę, jest jego elastyczność – cały proces odbywa się online, możesz więc sfinalizować realizację usługi nie wychodząc z domu. Masz do wyboru faktoring online z umową lub finansowanie faktur bez zobowiązań. Finansować możesz nawet faktury na kwotę 500 zł, a jeżeli zdecydujesz się podpisać umowę faktoringową, maksymalny limit, o jaki możesz wnioskować, wynosi aż milion złotych.

Udostępnij