browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Biznes i finanse

Jak urządzić łazienkę w stylu glamour?

Jak urządzić łazienkę w stylu glamour?

Czar, blask i przepych. To trzy określenia, które najlepiej oddają styl glamour. Nie jest on dla każdego. Ten specyficzny rodzaj wykończenia wnętrza dla niektórych może wydawać się kiczowaty lub nad wyraz bogaty. Dlatego przedstawiamy jak wykorzystać styl glamour i dostosować go do swojego gustu podczas projektowania łazienki. 

Styl glamour – jaki jest?

Styl glamour powstał w odpowiedzi na minimalizm. Często kojarzy nam się ze starym Hollywood. To właśnie gwiazdy wielkiego ekranu wybierały ten styl do urządzenia swoich posiadłości. Ich wnętrza były bogate w błyszczące błyskotki. Na szczęście na przestrzeni lat, styl glamour odrobinę złagodniał. Obecnie przepych nie jest mile widziany. Bardziej zalezy na gustownym połączeniu go z klasyką i elegancją. 

Dewizą stylu glamour jest połączenie przepychu i luksusu z elegancją. Urządzając wnętrza w tym stylu, należy cenić sobie dekorację ponad prostotę. Styl glamour bardzo wiele elementów czerpie z baroku. Możemy to zauważyć w bogato zdobionych meblach oraz ornamentyce, która zwykle pojawia się w takich pomieszczeniach. Obecnie te bogato zdobione elementy wyposażenia równoważy się poprzez zestawienie ich z delikatnymi i neutralnymi obiektami.  

Styl glamour będzie idealnym wyborem dla osób, które lubią styl vintage. Jest to zrównoważone połączenie historii z nowoczesnością. Jeśli jesteś fanem klasyki i błysku, spróbuj zaprojektować swoją łazienkę właśnie w tym stylu. 

Czego potrzebujemy? 

Podczas projektowania łazienki, naszym głównym celem powinno być zachowanie wrażenia luksusu. Możemy o to zadbać już podczas wyboru płytek. Najlepiej sprawdzi się w stylu glamour połączenie czerni i bieli. Idealne również będą płytki beżowe, które pozwolą zbudować przytulny klimat. 

W temacie akcesoriów, powinniśmy skupić na lustrach. Stanowią one nie tylko kluczowy element łazienki, ale także stylu glamour. Wybierzmy lustra w dużych ozdobnych ramach. 

Ostatnim ważnym aspektem w łazience jest oświetlenie. Ozdobne żyrandole to świetny sposób, aby podrasować wnętrze naszej łazienki. Rozpraszające światło szkiełka efektownie podkreślą elegancję wnętrza. 

Kiedy wszystkie stałe elementy naszej łazienki zostaną już wybrane, będziemy mogli skupić się na dodatkach. Pamiętajmy, że zwykłe akcesoria potrafią całkowicie odmienić wnętrze i nadać mu oryginalny charakter. W wypadku projektowania wnętrza glamour, należy postawić na złote i srebrne elementy. Możemy zainwestować w sztuczne kryształy, różnego rodzaju szklane elementy oraz metale szlachetne. Jeśli mamy w naszej łazience miejsce na mebel, możemy postawić na pufę lub fotel obite welurem lub satyną, czyli materiałami które są najbardziej glamour. Szeroki wybór produktów znajdziesz na https://kaflando.pl/.

Udostępnij