browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Komputery i technologia

Jakie kwiaty do łazienki wybrać?

Jakie kwiaty do łazienki wybrać?

Kwiaty potrafią nie tylko wzbogacić walory estetyczne pomieszczenia, ale również oddają tlen, który jest niezbędny dla człowieka. W tym przypadku problemem może być łazienka, która przede wszystkim obfituje w wilgoć. W takim razie jakie kwiaty do łazienki wybrać?

Jakie zasady obowiązują podczas uprawy kwiatów w łazience?

Przede wszystkim nie wolno trzymać roślin blisko środków chemicznych, które negatywnie działają na ich rozwój. Opary detergentów mogą być wręcz zabójcze dla kwiatów, to samo dzieje się w przypadku mydła.

Łazienka powinna być często wietrzona. Ze względu na wysoką wilgoć i przyspieszone parowanie roślin, możemy ograniczyć podlewanie. Słoneczny parapet nie będzie dobrym rozwiązaniem, ponieważ bardzo często rośliny lubiące dużą wilgoć nie tolerują ostrego słońca. Jednak do życia rośliny potrzebują promieni słonecznych, dlatego ciemne miejsca, z dala od okna nie będą idealnym rozwiązaniem, chociaż i tu występuje kilka wyjątków.

kwiaty do łazienki

Popularne kwiaty do łazienki

1. Storczyk
Kwiat, który doda elegancji łazience to świetne rozwiązanie. Należy pamiętać, że ta roślina nie toleruje stojącej wody w doniczce, ale lubi zarówno słoneczne miejsca, jak i te w półcieniu. Nie jest to wymagająca roślina, jednak jej pielęgnacja odbiega od standardowej, dlatego przed kupnem warto się z nią zapoznać.

2. Skrzydłokwiat
Jeśli będziemy o niego dbać, to przez większość roku odwdzięczy się nam pięknymi, białymi kwiatami. Nie toleruje ostrego słońca, ale dobrze sobie radzi w półcieniu. Jego charakterystyczną cechą jest fakt, że gdy zapomnimy go podlać, sam się przypomni za pomocą wyglądu. Jego wszystkie liście oklapną, a po dostarczeniu wody w niedługim czasie się podniosą.

3. Alokazja
Roślina z pięknymi, dużymi liśćmi, które mają na sobie charakterystyczne unerwienie. Uwielbia wilgoć, dzięki czemu idealnie odnajdzie się w łazience.

alokazja

4. Zamiokulkas
Perfekcyjne rozwiązanie dla ciemnych łazienek bez okna. Potrzebuje minimalnej ilości promieni słonecznych, dlatego czasem jednak będzie trzeba wystawić go z pomieszczenia. Najlepiej kupić dwa, z czego jeden trzymać w innym pokoju i co tydzień wymieniać z tym w łazience. Dzięki temu, mimo braku światła słonecznego będzie zielono w łazience!

5. Monstera
Znana roślina, która podbija serca ludzi od kilku lat. Monstera dobrze rośnie w słonecznych miejscach, jednak półcień też jej niestraszny. Natomiast trzeba pamiętać, że w drugim przypadku liście będą mniej dziurawe, a to właśnie dziury są charakterystycznym elementem tej rośliny. Monstera osiąga duże rozmiary, więc będzie nadawała się do dużych pomieszczeń i po latach najprawdopodobniej będzie trzeba przenieść ją do większego pokoju.

6. Kroton
Roślina o nietypowym kolorze, która uwielbia wilgoć i słońce. Jej naturalnym środowiskiem są tropikalne lasy, więc im więcej światła, tym piękniejsze kolory będzie pokazywała.

7. Paprotka
Klasyczna paprotka również idealnie sprawdzi się w łazience. Wilgotne środowisko dla niej to jak zbawienie, tak samo jak rozproszone światło. W jej uprawie obowiązkowo trzeba pamiętać o regularnym podlewaniu.

Udostępnij