browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Zdrowie

Prostownica do włosów – element obecny w każdym salonie fryzjerskim

Prostownica do włosów – element obecny w każdym salonie fryzjerskim

Urządzenia do stylizowania i modelowania włosów to podstawowy element wyposażenia każdego salonu fryzjerskiego, a coraz częściej można znaleźć je w domach i łazienkach. Jednym z takich urządzeń jest właśnie prostownica do włosów. To akcesorium jest przydatnym elementem przy różnych zabiegach związanych z układaniem fryzur i kończeniem pielęgnacji włosowej. Wiele osób bardzo lubi efekt, jaki daje prostownica, a więc proste, wygładzone i sypkie włosy. Z taką fryzurą dobrze się pracuje i najczęściej właśnie tak wyglądają każde nieco dłuższe włosy po opuszczeniu salonu fryzjerskiego.

Wybranie najlepszego modelu do swojego salonu na pewno nie jest prostym zadaniem. Dziś na rynku jest dostępnych bardzo wiele prostownic. Niektóre z nich na pierwszy rzut oka mogą wydawać się świetne, jednak po kilku użyciach okazuje się, że ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Potrafią one szarpać i wyrywać włosy, elektryzować je i puszyć, a nawet nie być do końca bezpieczne podczas używania na najwyższej temperaturze. Do wyboru są następujące rodzaje prostownic: ceramiczne, lustrzane, diamentowe, aluminiowe, turmalinowe, teflonowe i tytanowe. Poza tym istnieją również prostownice profesjonalne z jonizacją lub podczerwienią.

Prostownice profesjonalne – polecenia fryzjerów

Czym zatem różnią się konkretne typy prostownic? Wyjaśnijmy pokrótce charakterystykę każdego z materiałów, który wykorzystuje się do robienia płytek grzewczych.

  • Ceramiczna – płytki są gładkie i delikatnie przesuwają się po włosach. Nagrzewają się równomiernie na całej powierzchni. To najpopularniejszy rodzaj prostownic do włosów na dzisiejszym rynku.

  • Tytanowa – polecana do włosów wysokoporowatych i kręconych. Bardzo odporna na zarysowania i inne uszkodzenia.

  • Turmalinowa – przy wysokiej temperaturze turmaliny emitują jony ujemne, które po pierwsze zamykają ich łuski, a po drugie ograniczają elektryzowanie się włosów.

  • Aluminiowa – powłoka z tego materiału dość szybko nagrzewa się do wysokich temperatur. Gwałtowne skoki temperatury nie są dobre dla naszych włosów i mogą je poważnie uszkadzać. Aktualnie to rzadko spotykany model prostownic.

  • Lustrzana – płytki grzewcze są wyjątkowo śliskie, a dzięki temu włosy zyskują dodatkowy blask.

  • Diamentowa – również sprawdza się bardzo dobrze przy włosach wysokoporowatych.

  • Teflonowa – płytka często nagrzewa się punktowo, a nie równomiernie, co może przypalać włosy. Te jednak nie przyklejają się do powierzchni teflonowej.

Popularne marki produkujące prostownice

Na stronie hurtowni fryzjerskiej Trena.pl znajdują się prostownice profesjonalne marki Babyliss, Fox, Termix, L’Oréal oraz Ermila. Pierwsza z nich od około 60 lat działa na rynku i współpracując ze specjalistami, produkuje najlepsze artykuły do stylizacji i pielęgnacji włosów. W jej ofercie są dostępne prostownice wyróżniające się najnowszymi technologiami, z jonizacją czy prostownice z funkcją lokówki. Polska firma Fox Professional jest rozpowszechniona także w innych krajach ze względu na świetną jakość swoich produktów. Wśród nich znajdzie się prostownica z nadmuchem, z podczerwienią, a także z funkcją jonizacji. Termix zaś jako pierwsza zastosowała zgrzewanie termiczne zamiast klejenia poszczególnych elementów i zyskała tym uznanie na globalnym rynku. Ich prostownice profesjonalne to gama różnorodnych sprzętów, spośród których na pewno wybierzesz coś do swojego salonu. L’Oréal nie trzeba nikomu przedstawiać. Na całym świecie są świetnie znani ze swoich akcesoriów i kosmetyków do pielęgnacji włosów i ciała. Ostatnia marka, czyli Ermila pochodzi z Niemiec, a w swojej produkcji łączy niemiecką precyzję z włoskim charakterem.

Artykuł sponsorowany

Udostępnij