browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Biznes i finanse

Transport z Chin do Polski od A do Z

Transport z Chin do Polski od A do Z

Transport towarów z Chin do Polski od wielu lat cieszy się bardzo dużą popularnością oraz uznaniem. Wielu polskich przedsiębiorców, którzy prowadzą swoje sklepy stacjonarne oraz internetowe, korzysta z tej opcji, aby zmaksymalizować swoje zyski. Zamawiają oni hurtowo towary od chińskich producentów za niewielkie pieniądze, a następnie tworzą własny brand i sprzedają je z narzuconą przez siebie marżą. Sprzedaż towarów pochodzących z Chin jest niezwykle powszechnym zjawiskiem, dlatego transport z Chin do Polski z każdym rokiem staje się coraz prostszy i bardziej przystępny. W tym artykule dowiesz się w jak wygląda transport z Chin do Polski, jakie są jego zalety oraz na co należy zwrócić uwagę przed złożeniem zamówienia u chińskiego producenta.

Jak odbywa się transport towarów z Chin do Polski?

Najczęściej transport z Chin do Polski odbywa się drogą morską. Jest to rozwiązanie zdecydowanie najtańsze, jednak wiąże się ono ze znacznie dłuższym czasem oczekiwania, niż w przypadku wysyłki drogą powietrzną. Zamawiając towar u chińskiego producenta musimy pamiętać o kilku istotnych kwestiach.

Przede wszystkim powinniśmy zweryfikować, czy dany producent jest godny zaufania. Istnieje wiele portali, na których możemy poznać opinie na temat danego producenta pochodzące od ludzi z całego świata. Jeśli dany producent posiada dużo pozytywnych opinii, warto zastanowić się nad skorzystaniem z jego usług. Kolejnym krokiem jest skontaktowanie się z producentem i ustalenie wszystkich ważnych kwestii oraz sporządzenie umowy. Warto również skorzystać z usług firm, które zajmują się wykonywaniem kontroli w fabrykach. Jeśli zlecamy danemu producentowi wykonanie np. 500 sztuk danego towaru, to przed zapłatą możemy wykonać kontrolę za pośrednictwem firmy, która sprawdza, czy nasze zamówienie spełnia wszystkie standardy jakościowe określone w umowie.

Jeśli uda nam się ustalić wszystkie niezbędne kwestie i nasz towar zostanie wyprodukowany, kolejnym krokiem jest jego wysyłka do Polski. W tym przypadku istnieje kilka możliwości. Możemy za dodatkową opłatą zlecić producentowi z Chin zadbanie o wszystkie formalności oraz opłaty związane z importem towaru do naszego kraju lub zapłacić jedynie za wysyłkę, a resztą zająć się samodzielnie. Jeśli zdecydujemy się na tą drugą opcję, musimy pamiętać o zapłaceniu cła oraz podatku VAT od importu. Towar, który zamówimy drogą morską będzie czekał w porcie, dopóki wszystkie formalności nie zostaną przez nas dopełnione.

Czy warto importować towary z Chin?

Import towarów z Chin cieszy się ogromną popularnością i uznaniem od wielu lat. Wielu przedsiębiorców w Polsce oraz za granicą sprzedaje w swoich sklepach towary wyprodukowane w Chinach, ponieważ jest to rozwiązanie najbardziej opłacalne. Wielu producentów w Chinach bardzo starannie podchodzi do produkowania swoich towarów, dzięki czemu możemy uzyskać wysoką jakość w niskiej cenie. Sam proces transportu towarów z Chin do Polski jest niezwykle prosty i polega na zapłaceniu za przesyłkę oraz uiszczeniu opłat importowych w momencie, gdy przesyłka dotrze do portu w kraju docelowym.

Udostępnij