browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Dom i ogród

Filtry do odkurzacza Hoover – co trzeba o nich wiedzieć?

Filtry do odkurzacza Hoover – co trzeba o nich wiedzieć?

Jaki jest zdecydowanie najpopularniejszy sprzęt, który znaleźć można w każdym polskim domu? Wiele osób postawi w tym wypadku może na telewizor, komputer czy też nawet na lodówkę, lecz jak się okazuje, są osoby, które bez nich żyją i radzą sobie doskonale. Urządzeniem, którego nie może zbraknąć w żadnym gospodarstwie domowym, jest natomiast odkurzacz.

Pomimo jednak tak dużej popularności tego urządzenia praktycznie żaden jego użytkownik nie wie, że jest on wyposażony w specjalny filtr, który należy regularnie wymieniać. Warto więc dowiedzieć się nieco więcej na ten temat a najlepiej na przykładzie jednego z najpopularniejszych producentów odkurzaczy, czyli firmy Hoover.

Dlaczego należy wymieniać filtry w odkurzaczu?

Zanim przejdzie się do tego, jak powinno się wybierać filtry do odkurzaczy, w pierwszej kolejności dowiedzieć się trzeba, z jakiego powodu są one w ogóle wymagane i jakie jest ich zadanie.

Jak działa przeciętny odkurzacz? Wiedzieć trzeba, że na rynku znaleźć można naprawdę wiele świetnych pomysłów, jeśli chodzi o efektywną pracę odkurzacza. Dostępne są więc modele workowe, bezworkowe, a nawet wodne, które pył i zanieczyszczenia umieszczają w zbiorniku z wodą. Każdy z tych modeli wykorzystuje jednak filtr, na którym osadzają się resztki zanieczyszczenia, które nie dostały się do pojemnika. Celem takiego filtra jest zabezpieczenie przed ponownym wydostawaniem się zabrudzenia z odkurzacza. Gdyby go zabrakło, sprzątanie stałoby się wysoce nieefektywne.

Dlaczego natomiast należy wymieniać filtr? Jak można się bez trudu domyślić, po pewnym czasie ilość zabrudzenia na nim znacznie wzrośnie, a to spowoduje, że filtr się zapcha. Spadnie wtedy znacznie moc odkurzania, a nawet może się ono stać zupełnie niemożliwe. W takiej sytuacji konieczne będzie wyjęcie starego, zapchanego filtra i zastąpienie go zupełnie nowym.

Filtry do odkurzacza Hoover — na co zwracać uwagę podczas ich wybierania?

Jak więc widać filtry do odkurzacza Hoover czy innej marki oraz regularna ich wymiana to bardzo ważna sprawa. Co prawda, zanim obecny w odkurzaczu filtr zabrudzi się do takiego stanu, że nie będzie go można użytkować minie prawdopodobnie nawet 2-3 lata, lecz prędzej czy później ta chwila nastąpi. Warto więc być na nią gotowym i mieć w domu odpowiedni filtr na zmianę.

Jak się go powinno wybierać? Zdecydowanie najważniejszą sprawą jest to, aby wybrany filtr pochodził od producenta odkurzacza. Każdy producent stosuje bowiem inne parametry filtrów. Chodzi tu nie tylko o ich wydajność, lecz przede wszystkim kształt i wymiar. Zakupienie losowego modelu z całą pewnością spowoduje, że nie da się go użyć w posiadanym odkurzacza.

Kolejną bardzo ważną informacją jest to, jaka będzie klasa danego filtra. Na rynku obecne są modele, które zatrzymują jedynie największe zabrudzenia, a te mniejsze przepuszczają i pozwalają im się wydostać, lecz są takie, które są w stanie zatrzymać najmniejsze choćby pyłki. Rzecz jasna te skuteczniejsze, są wyraźnie droższe. Biorąc jednak pod uwagę to, jak rzadko wymienia się filtr, mimo wszystko warto zainwestować w model wyższej klasy, który pozwoli cieszyć się zdecydowanie czystszym domem.

Najłatwiej szukać filtrów po marce i modelu posiadanego przez nas odkurzacza – to pewność, że będzie idealnie dopasowany do tego urządzenia.

Udostępnij