browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Dom i ogród

Jak dobrać lornetkę myśliwską?

Jak dobrać lornetkę myśliwską?

Chodzi Ci po głowie lornetka myśliwska? Ten zakup nigdy nie jest łatwym wyborem – niezależnie od tego, czy to pierwsza taka decyzja, czy kolejna. W końcu warto poświęcić nieco uwagi na dopasowanie parametrów technicznych i kupno odpowiedniego modelu, który rzeczywiście posłuży przez długi czas, zapewniając zadowolenie, komfort i przede wszystkim skuteczność. Wysokiej jakości lornetka z pewnością będzie towarzyszyć podczas polowań czy nawet wyjazdów w teren i biwakowania przez wiele lat. Dlatego warto przyłożyć się do zadania i wybrać idealny dla siebie sprzęt, który spełni wszystkie oczekiwania.

Parametry techniczne lornetek myśliwskich

Pamiętaj o tym, by podczas wyboru lornetki myśliwskiej, wziąć pod uwagę kilka jej istotnych parametrów. Mowa przede wszystkim o kwestii powiększenia, które daje kupowany model. Przyjrzyj się obiektywowi – im jest on większy, tym uzyskasz jaśniejszy obraz, co może być szczególnie istotne podczas pracy nocnej. Ważna jest również szerokość pola widzenia, pod którą kryzuje się obszar widziany przez lornetkę. 

Lornetki myśliwskie – rodzaje dostępne na rynku

Dobra lornetka myśliwska jest zakupem na wagę złota – tutaj nie ma żadnych wątpliwości. Wybierając dla siebie idealny sprzęt, warto rozeznać się, jakie rodzaje występują na rynku. Producenci wyróżniają trzy główne grupy, pośród których są lornetki: dzienne, nocne, uniwersalne. Te pierwsze mają względnie duże powiększenie w stosunku do obiektywu. Nie zapewniają sporej transmisji światła, co nie jest tak naprawdę konieczne, mając na uwadze pracę w takich, nie innych okolicznościach. To doskonały wybór dla osób wybierających się na polowania z podchodu. Można je znaleźć w kilku dostępnych parametrach – 7×42, 10×42, 10×40 cy 8×30. Nie da się ukryć, że zawsze są one dość małe, a przy tym mają niską wagę, co jest ich niewątpliwym atutem.

Lornetki nocne to z kolei świetna inwestycja dla osób, które wybierają się na polowania po zmierzchu. Mają dużą przepuszczalność światła, a przy tym małe powiększenie. Jeśli chcesz zainwestować w najlepszy sprzęt, postaw na parametry 9×63 bądź 8×56.

Ostatnią kategorią są lornetki uniwersalne. To, jak można się domyślić, gwarancja wygody oraz skuteczności zarówno za dnia, jak i w nocy. Pośród nich są modele o parametrach 12×50, 10×50 oraz 7×50.

Kupując lornetkę myśliwską, nie zapominaj także, jak ważne jest odpowiednio dopasowane ubranie, dzięki któremu zapewnisz sobie komfort oraz niezbędną na polowaniu skuteczność. Postaw na najlepsze spodnie myśliwskie, a także odzienie wierzchnie na górę takie jak bluza myśliwska sklepszostak

Udostępnij