browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Dom i ogród

Jak uprawiać pomidorki koktajlowe?

Jak uprawiać pomidorki koktajlowe?

Pomidorki koktajlowe to bardzo popularna roślina do uprawy. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat oraz zapoznać się z optymalnymi warunkami dla roślin.

Zobacz także: Jak założyć ogródek warzywny w skrzyniach?

Nasłonecznienie

Pomidorki koktajlowe uprawa obejmuje przede wszystkim wybór odpowiedniego stanowiska. Powinno być ono dość ciepłe oraz umiarkowanie nasłonecznione. Najlepszym wyborem będzie zlokalizowanie uprawy pomidorków koktajlowych od strony południowo-zachodniej. Wybrane miejsce powinno być dodatkowo osłonięte od wiatru, dzięki czemu uprawa będzie przebiegała w efektywniejszy sposób. Jednak stanowisko dla pomidorków nie może być także za bardzo nasłonecznione, ponieważ w tym przypadku może dochodzić do ich poparzenia.

Gleba

Podczas uprawy pomidorków koktajlowych należy zwrócić uwagę także na wybór odpowiedniej gleby, ponieważ jest to dość wymagająca roślina. Dlatego powinno się jej zapewnić niezbędne substancje mineralne oraz składniki odżywcze. Najlepiej w tym przypadku sprawdzi się żyzna oraz lekko przepuszczalna gleba. Wybrana gleba piaszczysto-gliniasta może mieć nieco kwaśny odczyn pH, dlatego warto zdecydować się na nawóz przeznaczony do pomidorów. Możliwe jest także zastosowanie w tym przypadku wapna. Niedobór składników odżywczych może być w bezpośredni sposób związany z przesychaniem wierzchołków roślin.

Podlewanie

Pomidory koktajlowe uprawa obejmuje również odpowiednie podlewanie roślin, które jest niezbędne dla ich prawidłowego wzrostu. Dlatego warto podlewać pomidorki koktajlowe w sposób regularny, dzięki czemu nie będą przesychały. Istotną kwestią jest także odpowiednie nawożenie roślin, dlatego warto na ten aspekt zwrócić uwagę. Pomidory najlepiej podlewać co kilka dni w porach porannych. Natomiast latem w przypadku upałów rośliny powinno się podlewać nawet codziennie. Jednak warto zwrócić uwagę na fakt, aby podczas podlewania nie lać wody na liście roślin, a podlewać je u podstaw.

Temperatura i wilgotność

Uprawa pomidorków koktajlowych powinna mieć również zapewnione optymalne warunki, jeśli chodzi o temperaturę i wilgotność. Idealne warunki do uprawy tych roślin to lekko wilgotna gleba, a także słoneczne miejsce o umiarkowanej wilgotności. Doskonałym rozwiązanie będzie zbudowanie niewielkiej szklarni dla pomidorków, co jest możliwe nawet na balkonie. Dzięki temu na pewno rośliny będą miały optymalne warunki do wzrostu. Rozwój roślin jest najlepszy, jeśli rosną w temperaturze od dwudziestu dwóch do dwudziestu siedmiu stopni Celsjusza.

Jak uzyskać dofinansowanie na zmianę dachu?

Sadzenie

Wiele osób zastanawia się, kiedy najlepiej powinno się sadzić pomidorki. Najlepszym czasem jest późna wiosna, ponieważ pomidorki koktajlowe nie są roślinami odpornymi na przymrozki oraz wiosenne spadki temperatur. Rozsadę można przygotować późną zimą i przez cały czas ją pielęgnować. W odpowiednim momencie pomidorki sadzi się do gleby. Najlepszym czasem na wysadzanie rozsad jest połowa lub koniec maja. Nie warto sadzić roślin wcześniej, ponieważ mogą zmarznąć. Sadzenie pomidorków koktajlowych oraz ich uprawa to nie są trudne zadania, o ile zostanie się wcześniej do nich przygotowanym.

Pracownia Forma

Udostępnij