browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Komputery i technologia

Jakie problemy z systemami operacyjnymi mogą wystąpić?

Jakie problemy z systemami operacyjnymi mogą wystąpić?

Każdy na co dzień ma do czynienia z komputerem. Jedne osoby pracują na systemach operacyjnych Windows, a inne na laptopach Apple, w których znajduje się MacOS. Niestety komputery mają to do siebie, że często się zawieszają lub nie chcą się włączyć. Dodatkowo dochodzą problemy z systemami operacyjnymi. Z jakimi problemami mogą się spotkać użytkownicy obu najpopularniejszych systemów?

Jakie są popularne problemy z Windows?

System Windows jest jednym z popularniejszych systemów operacyjnych. Od wielu lat jest on cały czas udoskonalany i użytkownicy mogli spotkać się w ciągu tych lat z systemem Windows XP, 95, 2000, Vista, czy system Windows 8. Każdy z nich w swoim czasie wyróżniał się innymi parametrami. Obecnie najnowsza wersja systemu to Windows 11. Jednak każdy wie, że jest to tylko system operacyjny, który ma pewne wady. Jakie zatem problemy mogą się pojawić podczas użytkowania? Jednym z nich są problemy z samą instalacją. Przestarzałe sterowniki, nieodpowiedni sprzęt czy brak wystarczającej ilości miejsca na dysku mogą uniemożliwić instalację Windowsa. Wiele osób boryka się z problemem aktualizacji lub z uruchomieniem. Na początku może pojawić się także problem z połączeniem internetowym. Mogą wystąpić też problemy z kartą dźwiękową, kamerą internetową, a nawet z aktywacją systemu.

Jakie są popularne problemy z MacOS?

Komputery z systemem MacOS są bardzo popularne i cenione przez wiele osób. Jednak pojawiają się też problemy z tym systemem. Jakie są najpopularniejsze? Jednym z nich jest niemożność zainstalowania MacOS Monterey. Przyczyną może być niewystarczająca ilość miejsca na dysku. Zdarza się także, że Time Machine nie działa podczas tworzenia backupu. Powodem może być antywirus. Wiele osób narzeka na wolniejsze działanie systemu po aktualizacji. W celu naprawy warto sięgnąć po narzędzie do czyszczenia i optymalizacji, które przyspieszy komputer. Może nastąpić też opóźniona reakcja myszy i trackpada i wówczas niezbędne jest zaktualizowanie systemu lub wyłączenie niektórych aplikacji. Występującym dość często problemem jest niedziałające Wi-Fi po aktualizacji. Wówczas należy ponownie połączyć się z siecią, a wcześniej zapomnieć tę zapamiętaną. W systemach MacOS dość powszechnie pojawiającym się błędem jest niedziałający Bluetooth.

Jak rozwiązać problemy z systemami operacyjnymi?

Wyżej zostało przedstawionych kilka problemów, które mogą się pojawić podczas używania komputera czy laptopa. Jedne z nich są łatwe do usunięcia, a inne wymagają specjalistycznej wiedzy. Na pewno w razie pojawienia się jakichkolwiek problemów należy na początku spróbować samodzielnie uporać się z nim. Można skorzystać z wyszukiwarki i wpisać dane zagadnienie. Jest wiele forów internetowych i poradników, które pomagają w rozwiązaniu najczęściej występujących błędów. Można także skorzystać z filmików, które są jeszcze bardziej przystępne. Jeśli jednak problem nie daje się rozwiązać, to wówczas trzeba skorzystać z pomocy specjalisty. Najlepiej udać się do autoryzowanego punktu i tam zostawić sprzęt do naprawy.

Udostępnij