browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Dom i ogród

W jaką kabinę prysznicową warto zainwestować, by był to wybór na lata dla wielopokoleniowej rodziny?

W jaką kabinę prysznicową warto zainwestować, by był to wybór na lata dla wielopokoleniowej rodziny?

Łazienka z kabiną prysznicową jest inwestycją opłacalną, gdyż przez długi czas nie trzeba wykonywać remontów. Kabina jest rozwiązaniem trwałym i odpornym na uszkodzenia mechaniczne. Pytanie zasadnicze jednak brzmi: jaka będzie najlepsza dla wielopokoleniowej rodziny?

Kabina prysznicowa walk in – doskonałe rozwiązanie dla najbardziej wymagających 

Jeżeli szukacie rozwiązania trwałego, wygodnego a przy tym odpornego na uszkodzenia, to doskonałym wyborem może być prysznic bez brodzika. Takie rozwiązanie zmniejsza ryzyko wypadków w łazience, wszak nie trudno o poślizgnięcie się w brodziku, szczególnie gdy przypadkowo spadnie mydło. W przypadku osób o ograniczonej ruchomości obecność brodzika też jest problemem. Kabina prysznicowa walk in nie tworzy barier architektonicznych. Można ją zamontować bezpośrednio na podłodze, choć uprzednio trzeba wykonać odpowiedni spadek, by woda spływała do kanalizacji. Dobór transparentnego prysznica i brak brodzika sprawia, że łazienka mimo niewielkiej kubatury może wydawać się bardziej przestronna. Do tego można wybrać model, który jest wyposażony w powłokę ograniczającą przywieranie brudu i zapobiegającą powstawaniu zacieków. Dzięki temu utrzymanie przestrzeni kąpielowej w czystości będzie bardzo proste. Z takiej kabiny prysznicowej bez problemu mogą korzystać dzieci, jak i osoby starsze. Oczywiście warto dobrać do niej odpowiednią armaturę, a więc baterię prysznicową z termostatem.           

Jak przygotować się do montażu kabiny prysznicowej bez brodzika? 

Jeżeli powierzchnia łazienki jest większa warto zainstalować nie jeden, a dwa odpływy liniowe. Dzięki temu można zapobiec zalaniu podłogi. Stosując odpływ punktowy należy pamiętać o zastosowaniu dwuprocentowego spadku. W przypadku kabiny walk in można wybrać zarówno odpływ liniowy podłogowy jak i przyścienny. Nie można zapomnieć również o odpowiednim przygotowaniu podłoża do montażu kabiny bez brodzika. Otóż bardzo ważne jest wykonanie izolacji przeciwwilgociowej. Krawędź odpływu liniowego należy zabezpieczyć specjalnym kołnierzem z polipropylenu. Warto pamiętać, że w przypadku odpływu liniowego płytki powinny wystawać  2 mm ponad ruszt. Przed montażem prysznica wykonuje się montaż płytek. Warto wybierać modele antypoślizgowe, które oznaczane są symbolem R09 do R13. Potem pozostaje już tylko zamontowanie ram aluminiowych i szyb kabiny prysznicowej.       

Udostępnij