browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Technologia

Matcha latte przepis – jaki jest najlepszy?

Matcha latte przepis – jaki jest najlepszy?

Matcha latte to świetny napój, który jest podawany w wielu restauracjach czy kawiarniach. Jest on ceniony od wielu lat. Istnieją sprawdzone przepisy do przyrządzenia matcha latte. Warto dowiedzieć się, jakie są najlepsze.

Matcha latte przepis

Matcha latte to napój, który pojawia się w menu coraz większej liczby kawiarni z całego świata. Zaskakuje nie tylko swym wyglądem, ale także swymi prozdrowotnymi właściwościami. Warto zaznaczyć, że jest to prawdziwy superdrink, który wypełniony jest antyoksydantami aż po brzegi. Dlatego coraz więcej osób ceni sobie picie tego napoju. Okazuje się, że matcha latte dzięki połączeniu kofeiny, a także L-teaniny świetnie pobudza ludzki organizm. Z tego powodu jest to idealna alternatywa dla standardowej kawy. Trzeba jednak wiedzieć, że działanie tego napoju różni się nieco od kawy. Jest tak, ponieważ powoduje wzrost energii, który rozłożony jest w czasie. Ponadto L-teanina redukuje negatywne skutki picia kofeiny. Mowa tutaj o nadpobudliwości oraz wysokim ciśnieniu. Matcha Latte powoduje, że organizm jest skoncentrowany, a przy tym także zrelaksowany. Z tego powodu pojawia się coraz więcej fanów tego napoju. Obecnie można go kupić w praktycznie każdej kawiarni. Ponadto dostępny jest w wielu sklepach.

matcha latte

Sprawdzone przepisy

Matcha to po prostu herbata w proszku, jednakże wbrew pozorom, żeby ją otrzymać nie wystarczy jedynie zmielić dostępną w wielu sklepach zieloną herbatę liściastą. Okazuje się, że matcha pochodzi z kraju Kwitnącej Wiśni i od znanej liściastej wersji różni się przede wszystkim formą, ale również procesem powstawania. To on wpłynąć bardzo na smak tego napoju. Należy nadmienić, że razem ze wzrostem popularności herbaty matcha, wzrosła także liczba jej importerów, a ponadto producentów. Obecnie można ją zakupić w wielu sklepach stacjonarnych oraz internetowych. Dostępne są różne odmiany. Ceny mogą bardzo różnić się od siebie. Trzeba wiedzieć, że w połączeniu z niższą ceną podąża także gorsza jakość, co jest dość sporym problemem. Wszystko przez niewłaściwe warunki uprawy bądź zbiorów. Wpływa to źle na smak przygotowanego napoju. Istnieje sprawdzony sposób na przygotowania tego napoju.

jak zrobić matcha latte

Pierwszym krokiem jest lekkie podgrzanie mleka, najlepiej do około 60-70 stopni C. W takiej temperaturze związki laktozy najlepiej ulegają rozpadowi, a ponadto nadają mleku naturalnej słodyczy. Kolejno wszystko trzeba spienić oraz przelać do wysokiej szklanki. Kolejno matche trzeba przesiać przez sitko do miseczki. Należy także dodać wody i mieszać energicznymi ruchami przy zastosowaniu chasena. Na powierzchni powinna objawić się pianka w delikatnej konsystencji. W ten sposób przygotowaną matchę trzeba delikatnie przelać do mleka. Na samym końcu warto dodać miód bądź cukier. Świetnie nadaje się również syrop klonowy. W ten sposób przygotowana matcha latte powinna być bardzo smaczna i zachwycić wiele osób. Jest to sprawdzony przepis, który często stosowany jest w najlepszych kawiarniach. Warto podać go swym znajomym.

Udostępnij