browarmia.pl

Blog ogólnotematyczny o biznesie, urodzie, zdrowiu i ogrodzie.

Dom i ogródZdrowie

Najlepsze zastosowania skórek od bananów

Najlepsze zastosowania skórek od bananów

Z całą pewnością można stwierdzić, że skórki od bananów mają bardzo szerokie możliwości zastosowania. Warto je poznać oraz wykorzystać w praktyce.

Minimalizowanie zmarszczek

Wśród najlepszych zastosowań skórek od bananów można wskazać możliwość minimalizowania zmarszczek. W skórkach od bananów znajduje się wiele cennych substancji odżywczych oraz minerałów. Są to witaminy z grupy B, witamina A oraz C, a także potas, żelazo i magnez. Składniki te mają pozytywny wpływ na stan skóry każdego człowieka, dlatego warto stosować skórki bananów na skórę w sposób regularny.

Zobacz także: Jak uprawiać pomidorki koktajlowe?

Nawilżanie skóry

Skórka od banana z powodzeniem może być wykorzystywana również jako środek nawilżający do skóry. Polecane jest połączenie startej skórki banana ze startym ogórkiem oraz rozgniecionym awokado. Do całości warto dodać również trzy łyżki wody. Wszystkie składniki należy zblendować na gładką masę, a następnie można nakładać na skórę twarzy. Po piętnastu minutach miksturę się spłukuje. Cały zabieg warto powtarzać trzy razy w tygodniu. Dzięki niemu możliwe będzie uzyskanie optymalnego poziomu nawilżenia skóry.

Wybielanie zębów

Kolejnym możliwym zastosowaniem skórek od bananów jest wybielanie zębów. W tym przypadku skórkę od banana można wykorzystywać bez konieczności stosowania dodatkowych składników. Jest to w pełni naturalny sposób na wybielanie zębów, który jest bezpieczny dla zdrowia. W celu zastosowania tej kuracji należy pocierać zęby wewnętrzną częścią skórki od banana. Działania te powinno się wykonywać w sposób regularny, ponieważ wtedy będą najefektywniejsze.

Polerowanie butów

Skórki od bananów z powodzeniem mogą być wykorzystywane także do polerowania butów. W tym przypadku należy pocierać buty zewnętrzną częścią skórki od banana. Jest to doskonała alternatywa dla tradycyjnych środków nabłyszczających i jest od nich zdecydowanie tańsza. Jednak należy zwrócić uwagę na rodzaj materiału, z którego zostało wykonane obuwie, ponieważ skórki od bananów nie sprawdzą się w każdym przypadku.

Czyszczenie srebra

Wśród możliwych zastosowań skórek od bananów można wskazać również czyszczenie srebra. Skórki od bananów w skuteczny sposób oczyszczają srebrną biżuterię z zanieczyszczeń. W celu wykorzystania tej metody należy zblendować skórkę od banana oraz dodać do niej nieco wody. Powinna powstać konsystencja pasty do zębów. Powstałą masę powinno się nakładać na biżuterię, a następnie pocierać ją miękką szmatką. Dzięki temu na pewno uda się w skuteczny sposób odnowić srebrną biżuterię oraz inne przedmioty stworzone z tego materiału.

Nawóz

Skórki z banana jako nawóz również sprawdzą się doskonale, dlatego warto je wykorzystać w tym zastosowaniu. Skórki od bananów w tym przypadku można użyć na dwa sposoby. Jednym z nich jest stworzenie specjalnej odżywki dla roślin. Drugim natomiast jest przerobienie skórki banana na kompost i wykorzystanie go do nawiezienia roślin. Kompost wymaga posiadania kompostownika, w którym możliwe będzie przetworzenie materiału. Natomiast stworzenie odżywki ze skórek od bananów jest dużo prostszym sposobem.

Udostępnij